7 darmowych wstępów teoretycznych
117 rozwiązane zadania, w tym 22 darmowe

Mechanika techniczna - kurs online

Poniżej znajdziesz materiały podzielone na wstęp teoretyczny, przykładowe zadania oraz nagrania video które pomogą Ci w miarę bezboleśnie przejść przez twój kurs mechaniki technicznej na studiach.

course-description-hero-img
course-description-hero-img

Przez długie lata zajmowaliśmy się korepetycjami z mechaniki technicznej i pokrewnych tematów, nadal zresztą możesz się z nami umówić na klasyczne korepetycje, ale po pierwsze korepetycje są drogie (tak, wbrew pozorom mamy tego świadomość ;-) ), szczególnie jeżeli chcesz przerobić na nich całość lub większą część materiału, a po drugie zarówno po zajęciach z nami jak i po zajęciach na uczelni dobrze jest mieć możliwość powrotu do części zagadnień które są nieco trudniejsze oraz przećwiczenia ich używając przykładowych zadań z rozwiązaniami, a dostęp do podręczników z mechaniki technicznej jest tematem czasami nieco kłopotliwym i nie zawsze pokrywają się one z zakresem przedmiotu wykładanym na studiach.

Żeby nieco złagodzić ten problem stworzyliśmy i nadal rozwijamy poniższy kurs, mamy nadzieję, że te materiały pomogą Ci w opanowaniu tego pięknego przedmiotu ;-)

Mechanika techniczna - dwa słowa wstępu

Mechanika techniczna to niezwykle istotna dziedzina inżynierii, która zajmuje się badaniem i analizą sił oraz ruchów w maszynach i konstrukcjach inżynierskich. Jest to podstawa dla zrozumienia zasad działania i projektowania różnorodnych urządzeń mechanicznych, od prostych mechanizmów po zaawansowane maszyny i struktury inżynierskie.

W naszym kursie skoncentrujemy się na połączeniu teoretycznych podstaw mechaniki technicznej z praktycznymi aspektami ich stosowania. Omówimy podstawowe pojęcia takie jak statyka, dynamika, kinematyka. Tam gdzie jest to możliwe i celowe będziemy wprowadzać rozwiązania w programach obliczeniowych.

Struktura kursu zostanie oparta na klasycznych podręcznikach akademickich, doświadczeniu edukacyjnym wykładowców oraz opinii i potrzebach studentów różnych uczelni technicznych. Chociaż podejścia i terminologia mogą się różnić w zależności od uczelni, nasz kurs będzie uniwersalny i dostosowany do szerokiej grupy odbiorców.

Podkreślamy, że mechanika techniczna jest kluczowa dla każdego, kto pragnie zostać inżynierem. Zapewni ona solidne podstawy i zrozumienie kluczowych zagadnień niezbędnych w codziennej pracy inżynierskiej.

Zachęcamy do zapoznania się również z naszą ofertą korepetycji:Icon 1
Wstępy teoretyczne darmowe dla wszystkich
Icon 1
Nagrania darmowe dla wszystkich
Icon 1
Nagrania dostępne po wykupieniu abonamentu
Icon 1
Rozwiązania zadań dostępne po wykupieniu abonamentu