1 darmowych wstępów teoretycznych
13 rozwiązane zadania, w tym 6 darmowe

Metody numeryczne - kurs online

Poniżej znajdziesz materiały podzielone na wstęp teoretyczny, przykładowe zadania oraz nagrania video które pomogą Ci w miarę bezboleśnie przejść przez twój kurs metod numerycznych / obliczeniowych na studiach.

course-description-hero-img
course-description-hero-img

Przez długie lata zajmowaliśmy się korepetycjami z metod numerycznych / obliczeniowych i pokrewnych tematów, nadal zresztą możesz się z nami umówić na klasyczne korepetycje, ale po pierwsze korepetycje są drogie (tak, wbrew pozorom mamy tego świadomość ;-) ) , szczególnie jeżeli chcesz przerobić na nich całość lub większą część materiału, a po drugie zarówno po zajęciach z nami jak i po zajęciach na uczelni dobrze jest mieć możliwość powrotu do części zagadnień które są nieco trudniejsze oraz przećwiczenia ich używając przykładowych zadań z rozwiązaniami, a dostęp do podręczników z metod numerycznych / obliczeniowych jest tematem czasami nieco kłopotliwym i nie zawsze pokrywają się one z zakresem przedmiotu wykładanym na studiach.

Żeby nieco złagodzić ten problem stworzyliśmy i nadal rozwijamy poniższy kurs, mamy nadzieję, że te materiały pomogą Ci w opanowaniu tego pięknego przedmiotu ;-)

Metody numeryczne / obliczeniowe - dwa słowa wstępu

Metody numeryczne i obliczeniowe to niezwykle istotna dziedzina w dzisiejszej inżynierii i naukach ścisłych. Zajmuje się ona rozwiązywaniem problemów matematycznych, które często są zbyt skomplikowane, aby rozwiązać je analitycznie. Metody te mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, od inżynierii przez fizykę po ekonomię.

W naszym kursie skupimy się na podstawowych technikach i algorytmach stosowanych w metodach numerycznych i obliczeniowych. Będziemy omawiać zagadnienia takie jak metody rozwiązywania równań liniowych i nieliniowych, numeryczne całkowanie i różniczkowanie, metody optymalizacji, a także algorytmy do rozwiązywania równań różniczkowych cząstkowych.

Szczególny nacisk położymy na praktyczne zastosowanie tych metod. W tym celu będziemy korzystać z nowoczesnych narzędzi i oprogramowania obliczeniowego, takiego jak MATLAB, Python z biblioteką NumPy, czy specjalistyczne oprogramowanie do symulacji inżynierskich. Chcemy, aby studenci nie tylko zrozumieli teoretyczne podstawy metod numerycznych, ale również nauczyli się efektywnie stosować je w rzeczywistych problemach inżynieryjnych i naukowych.

Struktura kursu zostanie oparta na solidnych podstawach teoretycznych, które zostaną uzupełnione praktycznymi przykładami i ćwiczeniami. Będziemy korzystać z doświadczenia edukacyjnego naszych wykładowców oraz z opinii studentów z różnych uczelni, aby nasz kurs był jak najbardziej kompleksowy i dostosowany do potrzeb współczesnego świata inżynieryjnego i naukowego.

Metody numeryczne i obliczeniowe są kluczowe dla zrozumienia i rozwiązywania złożonych problemów w wielu dziedzinach. Dzięki temu kursowi studenci będą mogli zdobyć umiejętności niezbędne do efektywnego stosowania tych metod w swojej przyszłej karierze zawodowej.

Zachęcamy do zapoznania się również z naszą ofertą korepetycji:Icon 1
Wstępy teoretyczne darmowe dla wszystkich
Icon 1
Nagrania darmowe dla wszystkich
Icon 1
Nagrania dostępne po wykupieniu abonamentu
Icon 1
Rozwiązania zadań dostępne po wykupieniu abonamentu