0 darmowych wstępów teoretycznych
3h:14min nagrań w tym 0h:0min darmowych
162 rozwiązane zadania, w tym 33 darmowe

Mechanika budowli - kurs online

Poniżej znajdziesz materiały podzielone na wstęp teoretyczny, przykładowe zadania oraz nagrania video które pomogą Ci w miarę bezboleśnie przejść przez twój kurs mechaniki budowli / mechaniki konstrukcji na studiach.

course-description-hero-img
Ilustracja mechanika budowli

Przez długie lata zajmowaliśmy się korepetycjami z mechaniki budowli i pokrewnych tematów, nadal zresztą możesz się z nami umówić na klasyczne korepetycje, ale po pierwsze korepetycje są drogie (tak, wbrew pozorom mamy tego świadomość ;-) ) , szczególnie jeżeli chcesz przerobić na nich całość lub większą część materiału, a po drugie zarówno po zajęciach z nami jak i po zajęciach na uczelni dobrze jest mieć możliwość powrotu do części zagadnień które są nieco trudniejsze oraz przećwiczenia ich używając przykładowych zadań z rozwiązaniami, a dostęp do podręczników z mechaniki budowli jest tematem czasami nieco kłopotliwym i nie zawsze pokrywają się one z zakresem przedmiotu wykładanym na studiach.

Żeby nieco złagodzić ten problem stworzyliśmy i nadal rozwijamy poniższy kurs, mamy nadzieję, że te materiały pomogą Ci w opanowaniu tego pięknego przedmiotu ;-)

Mechanika budowli - dwa słowa wstępu

Mechanika budowli (ang. structural analysis) jest działem mechaniki ciała stałego, zajmuje się analizą i obliczaniem układów złożonych elementów prętowych oraz dźwigarów powierzchniowych, szczególnie w przypadkach statycznie niewyznaczalnych. Stanowi pomost pomiędzy mechaniką techniczną i wytrzymałością materiałów a dalszymi przedmiotami konstrukcyjnymi.

Współcznieśnie bardzo płynnie zagadnienia mechaniki budowli przechodzą w zagadnienia omawiane na metodach numerycznych co jest naturalnym skutkiem coraz większego udziału komputerów w codziennej pracy inżyniera i z tego powodu będziemy starali się przynajmniej elementy tych zagadnień umieścić w kursie czy to w formie wprowadzenia do programu Robot Structural Analysis oraz Matchad czy w formie linków do odpowiednich miejsc w naszym kursie metod numerycznych.

Podział na działy możesz znaleźć poniżej i jest on oparty częściowo o literaturę przedmiotu, częściowo o nasze doświadczenia na naszych studiach, częściowo o nasze doświadczenia z korepetycji ze studentami większości uczelni w Polsce.

W zależności od uczelni i kierunku studiów używana metodologia a czasami również nazewnictwo będzie się delikatnie różnić, ale na tyle na ile to możliwe staramy się w takich sytuacjach uwzględniać wszystkie znane nam wersje. Na marginesie już sama nazwa przedmiotu bywa kłopotliwa, ponieważ większa część uczelni prowadzi go pod nazwą Mechanika Budowli, ale na niektórych będzie to już Mechanika Konstrukcji (budowlanych zapewne w domyśle ;-).

Zachęcamy do zapoznania się również z naszą ofertą korepetycji:Icon 1
Wstępy teoretyczne darmowe dla wszystkich
Icon 1
Nagrania darmowe dla wszystkich
Icon 1
Nagrania dostępne po wykupieniu abonamentu
Icon 1
Rozwiązania zadań dostępne po wykupieniu abonamentu